Kamera Sistemleri

CCTV (Closed Circuit TV) olarak adlandırılan Kapalı Devre TV Sistemleri her türlü alanın gece veya gündüz, ışıkta yada karanlıkta izlenmesi ve kayda alınmasına yarayan, potansiyel tehlike anında algılamayı sağlayan sistemlerdir.

Gelişen teknolojiyle birlikte kameralar bir yapay göz halini almışlardır. Hareketli ve zoom’lu kameralar sayesinde, insan gözünün göremeyeceği mesafeler bile rahatlıkla görülebilmektedir.

CCTV Sistemi Sayesinde;

  • Güvenlik personeline görsel ve efektif bilgi aktarımı sağlanmaktadır.
  • Çok geniş alanların bir noktadan taranarak kontrol edilebilmesi sağlanmaktadır.
  • Böylelikle düşük eleman sayısı ile daha fazla verim elde edilebilmektedir.
  • Arşivleme sistemi ile zaman içinde gelişen olayların görüntülerine anında erişim olanağı sağlanmaktadır.
  • İş yerlerinde personel verimliliğinin kontrol edilmesi amacıyla oluşturulacak görüntü arşivi ile yönetici birimlere görsel veri akışı sağlanmaktadır.
  • Kurulduğu sistemde yer alan Dahili Güvenlik, Yangın İhbar, Geçiş Kontrol Sistemleri ile uyumlu çalışma özelliği sayesinde algılanan aktivasyonların doğruluğunun sınanmasını sağlayabilirsiniz.

CCTV sistemleri görüntü teknolojilerine göre Analog / IP renkli ve siyah / beyaz, kayıt teknolojilerine göre de Analog – Digital veya Hybrid kayıt olmak üzere iki ana grupta toplanabilir.

Digital Kayıt Teknolojisi:

Yakın geçmişte sektörümüze girmiş olan Dijital Kayıt Cihazları, CCTV Sistemleri kayıtlarındaki görüntü kalitesini ve kayıt süresini artırarak geniş bir çözüm yelpazesi sunmuşlardır.

Dijital Kayıt Sistemlerinde her kameradan saniyede en az bir görüntü alınarak, ortalama iki haftadan sekiz haftaya kadar kayıt tutulabilmektedir.

Görüntü Aktarımı: CCTV’de gelinen en son nokta

Bilgisayar ve haberleşme teknolojilerinin hızla geliştiği günümüzde Kapalı Devre TV Sistemleri de mekana bağlı olmaktan kurtulmuştur. FIBER OPTIC / IP(LAN / WAN) üzerinden, CCTV görüntülerinin bir noktadan diğer bir noktaya kolaylıkla aktarılması mümkün olmaktadır.